W ostatnich latach rolnictwo przeszło długą drogę, jeśli chodzi o wdrażanie nowych technologii i wykorzystywanie zaawansowanych rozwiązań w zakresie monitorowania. Dane dostępne w czasie rzeczywistym, które można wykorzystać, oraz wsparcie decyzyjne oparte na rzeczywistych pomiarach z pola oznaczają, że zabiegi agrotechniczne daje się łatwo zoptymalizować, redukując niepotrzebne wydatki, zmniejszając wpływ na środowisko i produkując wyższej jakości plony.
Od czego zacząć, jeśli jesteś gotowy zainwestować w sprzęt do rolnictwa precyzyjnego i rozwiązania do monitorowania pól? Głęboko wierzymy, że wejście w rolnictwo precyzyjne nie musi być trudne ani kosztowne.
W tym numerze zajmiemy się urządzeniami IoT poziomu wejściowego – naszą rodziną kompaktowych, ekonomicznych i szybkich w instalacji rozwiązań, które można wdrożyć wszędzie tam, gdzie pojawia się zapotrzebowanie na IoT.
GŁÓWNE CECHY IoT POZIOMU WEJŚCIOWEGO
1. Prosty zestaw czujników
„Więcej” nie musi oznaczać „lepiej”, jeśli chodzi o liczbę czujników dołączonych do urządzenia IoT. Zacznij od podstawowego zestawu i rozbudowuj go w zależności od potrzeb.
2. Niski pobór mocy
Urządzenia IoT z ograniczonym zestawem czujników zużywają minimalną ilość energii. Niektóre z naszych urządzeń IoT klasy podstawowej wykorzystują do działania energię słoneczną, a niektóre mogą autonomicznie pracować na baterii nawet do 2 lat.
3. Łatwa konserwacja i wysoka trwałość
Główną ideą zdalnego monitoringu w terenie jest maksymalne ograniczenie liczby wizyt na polu poprzez uczynienie urządzenia tak trwałym i bezobsługowym, jak to tylko możliwe. W naszym przypadku oznacza to, że stacje są zbudowane z materiałów, które mogą wytrzymać najtrudniejsze warunki środowiskowe nawet wtedy, gdy są zakopane w ziemi, i nie wymagają regularnych kontroli, aby były sprawne.
4. Intuicyjna obsługa
Użytkownik końcowy wchodzi w interakcję głównie z danymi, a nie z samym urządzeniem, dlatego tak ważne jest, aby interfejs był intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. Wszystkie dane z naszych urządzeń iMetos są dostępne w czasie rzeczywistym poprzez naszą platformę internetową FieldClimate i aplikację mobilną, co sprawia, że są one zawsze w zasięgu ręki rolnika.
5. Dane i usługi umożliwiające optymalizację działalności gospodarstwa
Nie chodzi tylko o sprzęt i surowe dane, ale także o to, jak można je wykorzystać do usprawnienia codziennej pracy. Modele prognozowania pogody mogą być korygowane na podstawie rzeczywistych danych środowiskowych, modele chorób mogą być obliczane przy wykorzystaniu danych wejściowych mierzonych parametrów, a operacje rolnicze, takie jak alokacja siły roboczej, planowanie oprysków i nawadniania, mogą być usprawniane.
STACJE IoT POZIOMU WEJŚCIOWEGO DO MONITOROWANIA PÓL
MiniMETOS SOIL
MiniMETOS SOIL to połączenie najbardziej istotnych czujników do nawadniania i zarządzania stresem wodnym. Czujniki: temperatury gleby i objętościowej zawartości wody. Rejestrator może znajdować się całkowicie pod ziemią (jest niewidoczny), a żywotność jego baterii wynosi 1–2 lata. Idealna instalacja dla pól golfowych, parków, domów i ogrodów, a także dla rolnictwa na obszarach, gdzie wandalizm i kradzież mogą stanowić problem.
LoRATH
LoRATH to nowej generacji, zasilany bateryjnie rejestrator danych IoT działający w sieci LoRaWAN lub NB-IoT. Czujniki: temperatury powietrza, wilgotności względnej i wilgotności gleby. Świetnie nadaje się do monitorowania w pomieszczeniach i w terenie.
LoRAIN
LoRAIN to nowa generacja zasilanych energią słoneczną stacji pogodowych działających w sieci LoRaWAN lub NB-IoT. Czujniki: opadów, temperatury powietrza, wilgotności względnej i wilgotności gleby.
Używany do podstawowego monitorowania upraw i modelowania chorób. Nigdy nie było lepszego czasu, aby zacząć myśleć i inwestować w rolnictwo precyzyjne. Mając za sobą okres ograniczeń w podróży i konsekwencji związanych z lockdownami, wkraczamy w nowy, pełen niewiadomych czas. Jesteśmy przekonani, że nasze urządzenia mogą sprawić, iż ciężar, jaki niosą rolnicy na swoich barkach, stanie się nieco lżejszy