Rozpoczęcie prac inspekcyjnych już teraz pozwoli na optymalizację dostępności części i kosztów naprawy.
Rozpoczęcie prac inspekcyjnych już teraz pozwoli na optymalizację dostępności części i kosztów naprawy.
Nie ulegajmy złudzeniu, że maszyna, która do ostatniej beli pracowała bez zastrzeżeń, będzie w pełni sprawna w nowym sezonie. Tylko wykonanie przeglądu przedsezonowego może to nam zagwarantować.
Więc do dzieła.
Zacznijmy od sprawdzenia pasów. Oceńmy wizualnie stan poszycia oraz złączy (jeśli są spinane). Zalecamy wymianę prętów spinki pasów co 2000 bel. Jeśli jest to kolejny sezon pracy maszyny i na liczniku przekroczono 10 000 bel zaleca się demontaż pasów i kontrolę ich długości. Dla danego modelu maszyny producent podaje, jaki jest ich dopuszczalne wydłużenie. Prawidłowa długość wszystkich pasów ma wpływ na proces rozpoczynania zwijania beli, formowanie kształtu, rozmiaru oraz zagęszczenia zgodnego z ustawieniami wykonanymi przez operatora.
Po demontażu pasów mamy swobodny dostęp do rolek prowadzących pasy. Możemy teraz oczyścić je z przylegających
pozostałości materiału, ocenić ich stan powierzchni i sprawdzić luz na łożyskach.
Elementy czyszczące – zgarniacze można teraz wyregulować na określony odstęp od rolki i dostosować do zbieranego materiału.
W instrukcji obsługi, w rozdziale konserwacja opisane są szczegółowo procedury z tym związane. Obejmują one wszystkie obszary maszyny, które należy sprawdzić, wyregulować czy nasmarować przed przystąpieniem do pracy.
Może się zdarzyć, że w trakcie wykonywania czynności inspekcyjnych pojawią się wątpliwości co do sprawności danego podzespołu. Zawsze możecie Państwo zwrócić się do nas, jesteśmy przygotowani, żeby udzielić profesjonalnego wsparcia technicznego w pełnym zakresie obsługi maszyny.